Parę słów o celu

Tutaj niby o mnie. Jednak bardziej o tym czemu wypowiedziałem wojnę w czerwcu 2012 roku. 
Przedstawiam Wam: Słomiany zapał- w encyklopedii PWN jest napisane "entuzjazm, zapał nagle powstający i szybko przemijający; krótkotrwałe uczucie". Oto z czym walczę. Niestety często mimo szczerych chęci i głowy dobrych pomysłów nagle przychodzi COŚ, co sprawia, że już mi się po prostu nie chce. Nie wiem co to jest, ale wygrywa ze mną, a ja nie lubię przegrywać. Teraz pewnie już domyślasz się po co stworzyłem ten blog? Już Ci mówię. Postanowiłem, że czas zabrać się za siebie, a dokładniej czas zacząć LEPSZE ŻYCIE. W końcu każdy jest sam sobie kapitanem. 
Nie ma czasu na marnowanie życia. Trzeba wykorzystać każdą sekundę. Wystarczy tylko chcieć, a później  przejść do realizacji swoich planów. Przychodzi mi do głowy jedna z prelekcji na TED.
" Mam dla was jedno pytanie, jedyne pytanie, które naprawdę ma znaczenie: CO JEST TYM, CZEGO NIE MOŻESZ ROBIĆ? ODKRYJ TO. ŻYJ TYM. NIE TYLKO DLA SIEBIE SAMEGO, ALE DLA WSZYSTKICH WOKÓŁ SIEBIE".
Dlaczego się ograniczasz, dlaczego jesteś zmęczony, dlaczego nie chce Ci się, dlaczego nie obchodzi Cię to? Po co tracisz czas na wymówki? To jest czas, którego nigdy nie odzyskasz! 
Porażki. Masz prawo je odnosić. Masz prawo się potykać, ale nawet żeby przegrać musisz spróbować. Wszystko po to aby się podnieść, po to żeby mieć siłę później zwyciężać! Nie żyj marzeniami? REALIZUJ JE.

Ja jestem zmotywowany żeby działać, może uda się też zmotywować jeszcze Ciebie, wtedy zwycięstwo będzie piękniejsze. 

poczta@pokonacsiebie.pl5 komentarzy:

 1. O jak miło, mamy identyczny cel ;)
  Chociaż ja jestem na początku drogi i mam nadzieję, że to nie słoma sprawia, że nagle tak bardzo mi się chce realizować plany, które w głowie były od lat.

  OdpowiedzUsuń
 2. I co z tego Pan będzie miał po śmierci? Nic... wielkie Nic.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze to wytyczyć cel i zaplanować jego realizację. Warto nauczyć się poprawiać efektywność osobistą. Na szczęście są metody radzenia sobie z porażkami i przeszkodami. Zostawiam link do takiego programu rozwoju osobistego https://www.joannamielniczuk.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...