czwartek, 27 sierpnia 2015

Książka ULTRANASTAWIENIE


Travis Macy, John Hanc

O czy pomyślałeś widząc okładkę tej książki? O bieganiu? Tak, masz rację, nie pomyliłeś się. Jednak to nie wszystko.
Na początku może przedstawmy Travis'a Macy. Jest jednym z najciekawszych ultramaratończyków ostatnich lat. Przede wszystkim jest zwycięzcą Leadman Series czyli  450 kilometrów w górach na rowerze i na nogach. Poza tym wygrał mnóstwo rajdów przygodowych i inne zawody ultramaratońskie, Łączy je jedno, ogromne wyzwanie dla organizmu, do którego trzeba być niezwykle przygotowanym fizycznie i psychicznie. Tutaj trafiamy w sedno książki. 
Ultra mindset- to autorskie podeście nie tylko do sportu, ale i do życia.


Autor przedstawia 8 własnych zasad życiowych, którymi kieruje się podczas zawodów, ale są na tyle uniwersalne że wykorzystuje je również w życiu codziennym. Zasady te, nie są odkryciami na skalę nagrody Nobla, jednak na pewno dobrze się je czyta wiedząc, że są stworzone przez faceta, który przekroczył wiele granic i wielokrotnie stanął na wysokości zadania.  Wszystkie opisane tutaj postawy są przedstawione w towarzystwie kolejnych wyczynów sportowych. Czyta się bardzo przyjemnie, Tracy potrafi przekazać odpowiednio emocje, czyta się jednym tchem. Jedyną rzeczą, która mocno mnie drażniła to usilne wzmianki o jego sponsorach. Dobrze wiem, że Vitargo to świetny produkt, jednak za częstotliwość pisania o tym była trochę za duża ;)

Biegnąc 90 kilometr walcząc z każdym krokiem, coraz większym bólem, niekiedy na granicy maksymalnej wytrzymałości, centrum dowodzenia, czyli głowa, wykonuje wyjątkowo ciężką pracę. Przecież każdy centymetr organizmu wysyła jej informacje, że czas się zatrzymać, pójść do hotelu i porządnie się wyspać. Jak sobie z tym radzi Tracy- przeczytacie w Ultranastawieniu )

15 komentarzy:

 1. O dziwo nie czytałam tej książki :P A szkoda :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się super! Muszę ją przeczytać :) właśnie czegoś takiego mi potrzeba

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książki, ukryta siła przeczytana, Kenijczycy też :) pora na następne

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka przeczytana! Mega dawka motywacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też mam problem z motywacją, może kupię sobie taką książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, ze ta książka jest idealnie dedykowana mnie. Chyba potrzebuję dobrego autorytetu, który wreszcie do mnie trafi. Bardzo często na codzień zatrzymuje/ pokonuje mnie ból, niechęć, brak motywacji i celu. Myślę, że ta książka pomoże mi w codziennymi ograniczeniami. Przynajmniej tak wynika z Twojej recenzji. Dzięki za podrzucenie dobrej pozycji literaturowej. Z prawdziwą przyjemnością po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny, ciekawy blog! Powodzenia i zapraszam do mnie i komentowania http://eathealthilyandkeepfit.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę przeczytać tę książkę, nie ukrywam, że szukam czegoś co zainspiruje mnie nie tylko do biegania ale i poprawy myślenia, motywacji :) Mam nadzieję, że się nada :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ok, czyli znalazłam idealny prezent dla mojego brata :) Jest zapalonym sportowcem, w tym roku miał swój debiut na triathlonie, na pewno mu się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 10. fajne inspiracje i ciekawie prowadzony blog tak trzymac ! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...