niedziela, 10 czerwca 2012

endomondo- krótka recenzja

Aplikacja ENDOMONDO

Zanim przejdziesz do recenzji, zachęcam do zajrzenia na
 www.endomondo.com.pl 
 skąd możesz ściągnąć darmowy ebook poświęcony aplikacji Endomondo. Zachęcam!       Endomondo  to doskonały program do prowadzenia zapisu naszych aktywności fizycznych. Aplikacja może monitorować nasz ruch za pomocą :
- GPS (zapisywaniu śladu)
- internetu w telefonie (na bieżąco udostępnia na naszym profilu miejsce na mapie gdzie się znajdujemy)
- można też po treningu zapisać "ręcznie" naszą aktywność, wpisując w odpowiednie miejsce czas, dystans, dzień, godzinę.
        Poza tym jest możliwość połączenia Endomondo z Facebookiem. Wtedy nasze aktywności będą również widoczne dla naszych znajomych. Poza tym można biegać z zegarkiem Garmin lub Timex  (z gps) z pulsometrem i eksportować treningi do Endomondo. Ślad, z dokładnymi statystkami pojawi się na naszym profilu. Aktualnie (marzec 2015) Endomondo współpracuje również z


Do niedawna aplikacja występowała w dwóch wersjach: bezpłatnej i płatnej. Po wykupieniu Endomondo przez Under Armour została tylko wersja bezpłatna. Z kolei wszystkie funkcje z poprzedniej wersji płatnej są dostępne  po wykupieniu Endomondo Premium 
- 2,99$ za miesiąc
- 29,99$ za rok

Zatem co zyskujemy dzięki Premium? Przede wszystkim nie pojawiają się żadne reklamy, które mnie kiedyś lekko irytowały. Poza tym mamy dostęp do rozbudowanych statystyk i możliwość tworzenia planów treningowych.


Utworzeniu własnego planu jest BANALNE. Kreator nas ładnie poprowadzi zadając dwa kluczowe pytania, czy chcemy:
- przebiec dany dystans
- poprawić czas na popularnym dystansie.
Później mamy do wyboru "łatwy" czy "zaawansowany", ustalamy datę ukończenia przygotowań i finalizujemy wybierając o której godzinie Endomondo wyśle nam przypomnienie o przeprowadzeniu treningu. Łatwo i przyjemnie.

Endomondo zapamiętuje również nasze najlepsze wyniki na różnych dystansach (plan treningowy też może się opierać o nasz najlepszy czas). U góry możesz się przyjrzeć szczegółom (również dostęp z poziomu www).
Tyle jeśli chodzi o wstęp, a tak wygląda aplikacja:


Po ustanowieniu połączenia z GPS można zacząć używać programu. Jeśli masz w telefonie aktywny Internet to Twoją drogę na bieżąco mogą podglądać znajomi lub wszyscy użytkownicy portalu (zależnie od ustawień). Warto też podkreślić, że nie jest konieczne posiadanie internetu w telefonie. Aplikację można także używać tylko wykorzystując GPS. Oczywiście peptalki oraz wysyłanie online trasy będą niedostępne.
 Można skomentować daną aktywność, polubić "like" podobnie jak na Facebook lub wysłać Peptalk- innowacyjna ciekawostka polegająca na tym, że kiedy ktoś napisze dowolny komentarz po angielsku to syntezator odczyta w trakcie Twojej aktywności, np. Go Karol, go! Fajna motywacyjna sprawa ;)
Pod przyciskiem nutka znajdziesz odtwarzacz mp3.  Zanim rozpoczniemy naszą aktywność możemy dowolnie ustawić ekran startowy. Na początku warto wybrać dyscyplinę- a tych jest naprawdę sporo, bo ponad 50.Aplikacja oprócz standardowych informacji jak dystans czy czas może nam pokazać:
- prędkość, średnią prędkość
- tempo, średnie tempo
- tętno, średnie tętno
- kadencję, nawodnienie (ile powinniśmy wypić, aby wyrównać straty wody)

Możemy też wybrać czy chcemy przeprowadzić zwykły trening czy wybrać inny cel, np.Możliwości jest mnóstwo, po więcej informacji zapraszam do mojego ebooka na 

W trakcie aktywności po ustawieniu w opcjach można otrzymywać co 1 km informacje o ogólnym czasie treningu, przebytym dystansie oraz o czasie przejechania/przebiegnięcia ostatniego kilometra. Po właściwym wpisaniu wagi oraz wzrostu (oraz opcjonalnym zastosowaniu pulsometra np. firmy Polar) w programie otrzymamy dokładniejszy wynik spalonych kalorii.
Na koniec aktywności otrzymamy szczegółowe podsumowanie.W aplikacji mamy dostęp również do tego co się dzieje w ramach naszej aktywnej społeczności. Podobnie jak w Facebook, możemy każdą aktywność polubić oraz skomentować.

Endomondo to jest jedna z najbardziej popularnych aplikacji na rynku, a szczególnie w naszym kraju. Z kolei biorąc pod uwagę aplikacji sportowe to w Polsce jest najbardziej popularna. 
Używam jej od około 3 lat, według mnie jest najbardziej kompletna, wszystkie potrzebne funkcje mam w aplikacji, a strona www jest świetnym uzupełnieniem. W międzyczasie korzystałem również z Nike Running czy Run Keeper, jednak wróciłem do Endomondo.
Po więcej infomacji zapraszam do mojego na bieżąco aktualizowanego ebooka:
2 komentarze:

  1. Jeśli trzeci zrzut ekranu (mapka) w tym wpisie pochodzi z Twojego telefonu i to Twoja okolica, to jesteśmy sąsiadami ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, pochodzi z mojego telefonu, ale trochę przesunąłem mapę jednak myślę, że możemy nazwać się sąsiadami :)

      Usuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...