środa, 8 kwietnia 2015

Tania sokowirówka- tej nie polecam!


Tania sokowirówka- tej nie polecam!

Kiedy kupuję sprzęt z kategorii Rtv/Agd kieruję się jakością. Wolę parę złotych więcej dołożyć niż kupić towar NO NAME. Z reguły to są dobre decyzje.
Od jakiegoś czasu planowałem zakup sokowirówki. Zastanawiałem się nad różnymi modelami i firmami, ale nadarzyła się okazja nabycia Optimum rk-0655. Cena 99 zł. Dwuletnia gwarancja, jakby coś przestało funkcjonować, to oddam na serwis i spokój. Przy Optimum z tego co pamiętam, to jest nawet wymiana sztuka za sztukę. Biorę, przecież 99 zł to jest naprawdę okazyjna kwota, a  sokowirówka, którą sobie upatrzyłem to wydatek ponad 700 złotych. Czas sp
W domu wzorowo ją złożyłem i delektowałem się pierwszym sokiem. Radziła sobie świetnie, jedynie przy pietruszce miała nieco ciężej. Wykonanie, spasowanie elementów stoi na dobrym poziomie, rzekłbym jak u droższej konkurencji. Co do czyszczenia do nauczyłem się myć bezpośrednio po zrobieniu soku.
3 miesiące wytrzymała. A dokładniej jakieś 10 wykonanych soków. W połowie jedenastego po prostu przestała działać. Kręcę pokrętłem i nic, a najgorsze jest to, że paragonu nie mogę w domu zlokalizować! Dlatego aktualnie nie mam sprawnej sokowirówki, świeżego soku ani paragonu :)
Skontaktowałem się z serwisem z zapytaniem czy to jest standard w przypadku tego modelu. Otrzymałem odpowiedź "miał pan pecha". No cóż.. W każdym razie muszę poszukać jednak markowej sokowirówki, a tej no cóż nie polecam, 99 zł wyrzucone w błoto.

9 komentarzy:

 1. znam to ! sama kupiłam kiedyś sokowirówkę za 99 zł i padła przy chyba piątym soku ! Nie opłacało mi się jej w ogóle wysyłać na gwarancję więc wyniosłam na śmietnik i powiedziałam sobie, że nigdy więcej nie będę oszczędzać na sprzęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "miał Pan pecha" - najlepsza odpowiedź :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Masakra, ale przynajmniej możesz dać na gwarancję :)
  Pozdrawiam,
  Fit-healthylife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wszystko co tanie jest złe. Moja sokowirówka służyła mi parę dobrych lat i pewnie dalej by służyła gdybym dbała o nią. Sama ją zajechałam,ale kosztowała niecałe 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kiedyś (dawno temu) miałam najtańszego zelmera i działał bardzo długo :). Ja za swoją obecną dałam 350 zł i działa bardzo sprawnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Możesz oddać towar na reklamację do sklepu, sprzedawca ma obowiązek przyjąć towar nawet bez paragonu. Wystarczy, że powiesz mniej więcej kiedy sokowirówkę zakupiłeś i otrzymasz duplikat paragonu. Sokowirówka będzie wymieniona lub naprawiona. W razie problemów daj znać.
  Hania

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny i ciekawy blog do obejrzenia i poczytania w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 8. wszystkiego czego sie chciałem dowiedzieć jest na tym blogu dziekuje!  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...