sobota, 2 sierpnia 2014

działaj TERAZ


DZIAŁAJ TERAZ
Zbigniew Ryżak

„Wszyscy musimy się zużyć lub zardzewieć, każdy z nas. Moim wyborem jest się zużyć.” Theodore Roosevelt. 
Zanim przejdziesz dalej to zastanów się nad wyborem. Kontynuuj czytanie tylko w takim przypadku jeśli wybrałeś pierwszą możliwość- czyli chcesz działać, ponieważ dla ludzi chcących coś zmienić lub dać od siebie jest ta książka.
Autorem książki jest Zbigniew Ryżak. Psycholog, trener i szef firmy doradczej. Twórca świetnego blogu www.energiawewnetrzna.pl.
"Marzę o sukcesie, o wielkich pieniądzach, o tym by być sławnym. Chcę w przyszłości mieć wielki dom, samochód i móc podróżować. Chcę spełniać swoje marzenia. Chcę skończyć studia, tak, z psychologii. Zawsze o tym marzyłem. Chcę ukończyć pełen dystans Ironmana na Hawajach. JUTRO JUŻ NA PEWNO SIĘ ZABIORĘ ZA DZIAŁANIE".
Znacie to? Kto nie zna niech podniesie rękę. Nawet na etapie planowania są marzenia. Marzę żeby w końcu jutro zacząć- można też i tak. 
To już stwierdzono, samymi marzeniami swojego celu nie da się osiągnąć. Trzeba zwyczajnie zakasać rękawy i przejść do działania, jednak tu jest największy problem. W większości to nie jest problem braku umiejętności. Główny problem to działanie, a raczej odkładanie tego w czasie. Autor książki na szczęście przychodzi z pomocą. W swojej książce pokazuje błędy naszego myślenia. Mocno motywuje do działania. Nikt niczego nie obiecuje, tylko rozsądnie wskazuje błędy, które sami możemy poprawić. Książkę szybko się czyta, jest napisana łatwo przyswajalnym językiem. 
To Ty jesteś kapitanem swojego statku i nikt niczego za Ciebie nie zrobi. Wszystko zależy tylko od Ciebie, więc jak do tej pory myślisz, że już jutro chcesz rozpocząć po raz kolejny nowy rozdział w swoim życiu to przeczytaj tą książkę- będzie łatwiej NAPRAWDĘ zacząć.

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy wpis. :)))

  Pozdrawiam

  nutkaciszy.blogspot.com
  truskawkowa-fiesta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja już się oduczyłam zaczynać coś od jutra. Po prostu.. jak mam na coś ochotę to robię to, a że spełniać marzenia zawsze chcę, to nie marnuję czasu i biorę się do działania! Wystarczy cel i trochę samozaparcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem leniem. Całe życie kombinuję jak zrobić coś później, jutro, za tydzień, za miesiąc, a najlepiej żeby samo się zrobiło a ja otrzymam jedynie efekty. Nawet studia zajęły mi ponad 10 lat! Przerażający jest fakt, że uświadamiam to sobie i chcę to zmienić, a mimo to, myślę - no pewnie, już od jutra będzie lepiej, inaczej, łatwiej. Jak się zresetować? Żadna publikacja, ani przyjaciel (trener osobowości) do tej pory nie potrafił skierować mnie na odpowiednia ścieżkę. Czy sama potrafię? Mimo to dziękuję za polecenie książki, zakupię, przeczytam. A nóż widelec?;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...