niedziela, 31 sierpnia 2014

Książka: ZACZYNAJ OD DLACZEGO


Simon Sinek
       Simon Sinek odkrył, że wielkie organizacje np. Apple, Harley-Davidson czy wielcy inspiratorzy  Martin Luther King czy bracia Wright myśleli, działają i komunikują się według tego samego schematu. Jak można się domyśleć  wszyscy wiedzą po co to robią co robią. Jednak tak naprawdę niewiele firm osiąga sukces. U tych, którzy odnoszą sukcesy znają odpowiedź na pytanie DLACZEGO to robią. 
Na słowo DLACZEGO nikt nie oczekuje odpowiedzi : że dla zysków czy chwały. DLACZEGO to magia, która inspiruje innych. Tutaj objawia się różnica między średniakami, a liderami.
Autor przytacza mnóstwo ciekawych przykładów. Między innymi Gates, Jobs, Dell czy Starbucks. U nich to działa lub działało.  
Czyta się przyjemnie, choć wydaje mi się, że całość można było zmieścić na mniejszej ilości stron. Czasem pojawia się wrażenie, że autor niepotrzebnie się rozpisuje. Jednak książka warta przeczytania. 

8 komentarzy:

 1. Lubię te Twoje książki z polecenia, szukam czegoś dobrego dla męża, bo zaczyna pracę na własną rękę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, zajrzyj do działu KSIĄŻKI- na pewno coś dobrego dla siebie znajdzie :)

   Usuń
 2. Myślę, że współcześnie coraz więcej autorów poradnikowych książek, ma tendencje do niepotrzebnego rozpisywania się. To chyba wszystko po to, aby książką mogła mieć wyższą cenę i żeby dzięki temu autor więcej zarobił. Niestety moda na rozwojowe poradniki sprawiła, że trudno znaleźć teraz naprawdę dobre publikacje z tej tematyki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, poradników aż roi się na rynku. Ciężko znaleźć diamenty :)

   Usuń
 3. Szukałem lektury na długie, niestety już powoli coraz bardziej jesienne wieczory i dzięki Tobie znalazłem. Na pewno zaopatrzę się w tą książkę przy najbliższej wizycie w księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za inspirację. Lubię tego typu książki. Ich niewątpliwą wartością jest fakt, że po przeczytaniu zawsze wzrasta motywacja do działania. Właśnie jestem po przeczytaniu biografii Jeffa Bezosa (notabene polecam) i od razu po skończeniu usiadłam do pracy nad dawnym projektem start-upu :) Niemniej zgadzam się z przedmówcami, że często jest w takich książkach za dużo lania wody. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz :) Właśnie czytam biografię Bezosa :)

   Usuń
 5. Ciekawa książka, oczywiście nie słyszałam o niej jeszcze.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...