środa, 17 września 2014

Książka: JEFF BEZOS I ERA AMAZONA


JEFF BEZOS I ERA AMAZONA. Sklep, w którym wszystko kupisz.
Brad Stone

Przed przeczytaniem tej książki o Amazonie wiedziałem tylko tyle, że jest to sklep internetowy, a Jeff Bezos jest jego założycielem i prezesem. 
Teraz, po 500 stronicach wciągającej lektury mogę to potwierdzić ;) 
Na temat samej książki warto napisać, że została w 2013 roku w USA przez Forbes i Washinghton Post uznana książką roku oraz  biznesową książką roku prrzez Financial times i Goldman Sachs.
Rekomendacje konkretne ;)
Książka została napisana przez dziennikarza ekonomicznego Brad Stone na podstawie kilkuset rozmów z Bezosem oraz aktualnymi i byłymi pracownikami Amazon. Autor jest wyjątkowo skrupulatny, poziom szczegółów, zachowań czy opowiedzianych sytuacji robi ogromne wrażenie. 
W trakcie czytania zdałem sobie sprawę, że uwielbiam czytać książki, które zabierają mnie parę czy paręnaście lat wstecz, do czasów kiedy (z reguły Stany Zjednoczone...) powstawał jakiś gigant na miarę Google czy Apple. Sposób myślenia Jobsa czy Bezosa jest szalenie inspirujący. 
Książka wciąga bez reszty, jest absolutnie świetna. Polecam!
Tymczasem Amazon w naszym kraju przeprowadza już rekrutacje do swoich dwóch magazynów i tylko należy wyczekiwać kiedy będzie można dokonać pierwszych zakupów. Ciekawe co na to empik, matras, czy merlin. Zacznie się wojna cenowa- Amazon lubi sprzedawać towar niekiedy poniżej ceny zakupu ;)1 komentarz:

  1. Lubie czytać takie historie, motywują mnie do dalszego działania ;)


    Nominowałam Cię do: "7 faktów o mnie" czyli Versatile Blogger Award, mam nadzieję, ze weźmiesz udział :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...