poniedziałek, 3 listopada 2014

Slow jogging

Japoński sposób na bieganie, zdrowie i życie
Hiroaki Tanaka, Magdalena Jackowska

Japończycy są znani z długowieczności. Największy wpływ podobno na to ma właściwe odżywianie (ryby, warzywa, algi, ryż). Poza tym Japończycy są też aktywni fizycznie. Żeby zapisać się na jeden z organizowanych maratonów potrzeba dokonać dwóch kroków: zapisać się, a potem mieć dużo szczęścia, że zostaniemy wylosowani. Najczęściej to szczęście ma jedna osoba na dziesięć! 
Co to jest ten slow jogging? Jest to bieganie w tempie niko niko, czyli bardzo wolny bieg z uśmiechem, który nie obciąża stawów oraz nie powoduje urazów. 
Ta forma biegania jest dobra dla każdego. Dla osób, które rozpoczynają przygodę z bieganiem, a także dla osób zaawansowanych, które potrzebują na przykład regenerować się po zawodach lub wracają do formy.
Książeczka (61 stron) jest ciekawie napisana. Czyta się szybko, myślę, że przede wszystkim odbiorcą są osoby, które nie wiedzą jak zacząć biegać lub mieli "złe początki". Na początku dali sobie za duży wycisk i póki co zrezygnowali. Po przeczytaniu "Slow jogging: myślę, że dostaną impuls i pomysł na nowy początek. Zachęcam do spróbowania :)

10 komentarzy:

 1. Pisałam już o tym u sieie:) Bardzo lubię slow jogiing:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe. Już myślałam, że nigdy nie przekonam się do biegania. Przeraża mnie jak szybko padam ze zmęczenia... Od razu tracę całą motywację. Może takie wolniejsze bieganie nie będzie aż tak frustrujące :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy zaczynając swoją przygodę z bieganiem powinien zacząć od słowa slow. Nie od razu staniemy się sprinterami. Liczy się radość z biegania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, świetna książka. Uda się ją może znaleźć gdzieś w necie? Niestety mój budżet w tym miesiącu jest opłakany : c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona kosztuje tylko 20 zł :)

   Usuń
  2. No to świetnie wiedzieć! Czekać tylko na wypłatę i kupić ! :d Napewno dopiszę do mojego "nagroda - to buy list! :)

   Usuń
 5. To coś dla mnie bo moje bieganie jest bardzo slow ;-P

  OdpowiedzUsuń
 6. slow bieganie jest fajne jako uzupełnienie treningu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 61 stron o slow joggingu? :D No ale skoro mówisz, że dobrze i szybko się czyta to czemu nie. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Slow jogging- znane klimaty. Uwielbiam. Idealny sposób biegania. Kocham Japończyków za wszelkie innowacje w sporcie:-). Przede wszystkim technika biegania kładzeniem akcentu na śródstopie. Nordic walking jest pod tym względem bardzo podobny;-))
  Zapraszam cię na LIEBSTERA: http://pokonac.blogspot.com/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...