czwartek, 30 października 2014

6 niewielkich zmian po przebudzeniu, które zmienią Twój rytm dnia.1. Zaraz po wyłączeniu budzika oprzyj się pokusie sprawdzenia w telefonie powiadomień, maili czy newsfeed na Facebook. Dzień wcześniej wieczorem, wyłącz w telefonie dostęp do Internetu. Przecież nie chcesz być niewolnikiem technologii. Daj sobie 15 minut bez cyfrowego świata.

2. Zamiast porannej kawy wypij letnią wodę z cytryną. Przede wszystkim pobudzisz swój metabolizm do spalania tłuszczu, oczyścisz jamę ustną oraz gardło i otrzymasz zastrzyk energii. Jest to świetna alternatywa dla kofeiny- przecież nie chcesz być od niej uzależniony, prawda?

3. Podczas rozciągania w łóżku lub w trakcie przygotowywania wody z cytryną ustal cele na ten dzień. Muszą być realne i najlepiej ogranicz je do 3. Zaplanuj zaległe czynności lub te co robisz zwykle, wykonaj inaczej. Np. umów się w końcu do lekarza na wizytę, którą ciągle przekładasz albo zamiast jeść na mieście, przygotuj w domu posiłek i zapakuj go do pudełka.

4. Wyłączyłeś w końcu budzik. Zostań w łóżku jeszcze parę minut. Wykorzystaj ten czas na to żeby porozciągać swoje ciało. Uruchom swoją wyobraźnię. Zobaczysz, jak już wstaniesz będziesz miał więcej energii niż zwykle. Koszt- parę minut przyjemności w ciepłym łóżku.

5. Zastanawiałeś się nad swoim sposobem wstania z łóżka. Oto najlepszy, który nie obciąża niepotrzebnie pleców czy serca. Przechyl się na lewy lub prawy bark i dopiero wtedy wstań. Nie wstawaj " na wprost" podnosząc całe ciało.

6. Medytacja wydaje się nudna. Jednak wcale tak nie jest. Usiądź w komfortowej pozycji. Skoncentruj się na tym aby uspokoić oddech i wyczyścić umysł z myśli. Wystarczą nawet 2 minuty.
Jasność umysłu, dobre samopoczucie i dzień jest TWÓJ.

9 komentarzy:

 1. Cytrynę piję, na bok wstaję... Nie wiem czy dam radę z pierwszym :). Ale trzeba się starać, pokonywać własne słabości! Bardzo fajny post, przydatne rady dla każdego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten pierwszy punkt dla mnie jest najważniejszy, muszę się bardziej pilnować. Taka pobudka bardzo zaśmieca mózg od rana.

   Usuń
 2. super wpis :) sama stosuję podobne zasady i powiem, że nie mam problemów ze wstawaniem:) a plan dnia omawiamy wspólnie z Mężem przy śniadaniu - tym sposobem wiemy co i jak, znamy nasze plany i cele na dany dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Także stosuję punkty 1, 2, 5 i 6, z tym że 6 stosuję nie tyle po wstaniu z łóżka, a przed treningiem, żeby oswobodzić umysł od problemów i skupić się tylko na treningu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proste a jakże pomocne :D Woda z cytryną rano to świetna sprawa :)


  www.zdrowotnieiradosnie.blogspot.com - zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli wydrukuje sobie te zasady, oprawię w ramki i powieszę w miejscu, które będzie widoczne gdy tylko otworzę oczy to i tak nie mam pewności, że będzie mi się chciało je przeczytać;P A tak na poważnie to ciekawe te zmiany i na pewno warto je wprowadzić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bez kawy trochę ciężko...ale czego nie robi się dla dobrego samopoczucia.Muszę sobie to koniecznie zapisać!Tak..oprawić w ramki..to dobry pomysł!!!:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...