wtorek, 2 grudnia 2014

Jesteś start-upemTyle się mówi o startupach, ale czym one są? Jaka jest definicja startupu? Pojęciem startup określamy przede wszystkim nowo powstające firmy technologiczne- jednak nie wykluczamy też innych dziedzin. Zwykle charakteryzują się niskimi kosztami początkowymi, dość dużym ryzykiem niepowodzenia  przy potencjalnie wysokim zwrocie finansowym z inwestycji. Poza tym wiek założycieli nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Wiele osób myśli o sukcesie w stylu Facebook, Instagram czy WhatsApp.  Reid Hoffman, autor książki i współzałożyciel Linkedin proponuje aby każdy z nas został dyrektorem generalnym własnej. Nie wiem czy inspirował się filmem Social Network i słynnym tekstem gdzie Sean Parker (Napster) mówi do Mark Zuckerberg “This time you’re gonna hand them a business card that says, ‘I’m CEO, bitch!’; jednak jego propozycja wydaje się całkiem interesująca ;)
Koncepcja jest prosta, Hoffman proponuje żeby zarządzać swoją karierą w taki sam sposób jakbyśmy chcieli wprowadzić innowacyjny świetny koncept na rynek. Żeby go ktoś zauważył warto działać według konkretnej strategii. Przecież to, że mamy świetny pomysł to nie wszystko. W końcu konkurencja może mieć lepszy pomysł, więc należy zdobyć przewagę nad nią. Nikt tego za nas nie zrobi, dlatego rozwój to naturalna kolej rzeczy.
Na rynku jest coraz więcej publikacji na temat rozwoju własnej kariery. Ta pozycja wprowadza wiele świeżości i pozwala spojrzeć na swoją przyszłość zawodową z innej perspektywy. Przecież każdy z nas chyba chciałby odnosić sukcesy jak Mark Zuckerberg, prawda??

2 komentarze:

  1. Każdy kreuje i wpływa na swoje otoczenie, dlatego sporo od nas zależy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdyby to wszystko było takie proste, jak ująłeś w tym opisie książki. :P

    Z pewnością lektura warta uwagi, dla osób, które chcą się rozwijać zawodowo.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...