poniedziałek, 29 grudnia 2014

SWISSMAN XTREME TRIATHLONOstatnio zaglądałem w sieci to tu, to tam i znalazłem coś niesamowitego. Absolutnie wyjątkową imprezę sportową, ale nie dla wszystkich, oj nie.
Triatlon w wersji dla najsilniejszych w pięknej Szwajcarii. Zawody rozpoczynają się w jej południowej części, a kończą w środkowej. Czy  wspominałem już, że to jest dystans długi?

3,8 kilometra zdaje się w jeziorze nie robi wrażenia. 180 kilometrów to jest co kręcić, ale spójrzcie poniżej na wykres wysokości!!! Jazda rozpoczyna się na wysokości 196 m npm, a w pewnym momencie dochodzi do ponad 2,4 km! Suma jazdy "pod górkę to 3356 metrów!
Oczywiście na szczęście jest też sporo zjazdów. Ostatecznie część biegową, czyli w tym przypadku maraton ludzie ze stali rozpoczynają na wysokości 567 m npm. Organizator wymaga aby tą część realizować z suportem, czyli pomocą osoby towarzyszącej. Wcale się nie dziwię, bo to jest jeszcze trudniejszy etap niż wspinaczka na rowerze. Zawody kończą się u podnóża gór na wysokości........ 2061 m npm. Praktycznie ciągle pod górkę. Z politowaniem można spojrzeć na niektórych biegaczy, którzy narzekali w Poznaniu, że biegnąc ulicą Serbską jest za mocno pod górkę ;) "dura ma bella" - TRUDNE, ALE PIĘKNE

Zapraszam Was do obejrzenia szalenie inspirującego filmu z SWISSMAN XTREME TRIATHLON 2014. 
Mam nowe marzenie :) 

4 komentarze:

 1. Ja narzekałam w Luboniu, że jeden kilometr był ciągle pod górkę :P A tak na serio, jedyne słowa komentarze odnośnie tego triathlonu to tylko: o ja, pierdzielę... I pozostaje pytanie: gdzie leżą granice ludzkich możliwości?

  OdpowiedzUsuń
 2. dokładnie, ze swoimi możliwościami i siłami trzeba naprawdę konkretnie powalczyć :) ja cały czas ćwiczę swoją kondycję i na razie na takie hardy się nie wybieram ale kto wie, może za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Spore wyzwanie, ale właśnie na to niektórzy liczą, żeby się sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 4. zdecydowanie nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...