poniedziałek, 23 września 2013

"Rewolucja Social Media"


"Rewolucja Social Media" Michał Sadowski

Marketing zmienia się na naszych oczach z dnia na dzień. Pojawienie się Facebooka, Naszej Klasy, Tweetera, Instagrama,  smartphonów spowodowało pojawienie się zupełnie nowych narzędzi w rękach osób zajmujących się reklamą. Cały czas obserwujemy jej ewolucję. W związku z nowymi trendami na tym polu musi osoby zajmujące się reklamą muszą wykazywać się umiejętnością szybkiego znajdowania i przyswajania informacji. Aby osiągnąć sukces powinnybyć innowatorami z kreatywnymi pomysłami.
Obecnie (i tak pewnie długo pozostanie) kluczowe znaczenie w rozwoju reklamy mają Social Media. Ostatnie dziesięć lat to absolutna rewolucja. Pojawiło się mnóstwo nowych narzędzi odbioru treści.
Ponad miliard ludzi korzysta z różnych portali społecznościowych. Publikuje komentarze, ustawia statusy, lubi posty, statusy innych ludzi, filmy, marki, wydarzenia. Tak naprawdę każdy może w błyskawiczny sposób dotrzeć do dowolnej osoby czy firmy znajdującej się w jakimkolwiek miejscu na Ziemi. Żyjemy w niesamowitych czasach. Człowiek przyswaja parędziesiąt razy więcej informacji w ciągu dnia niż to robił kilkanaście lat temu.
W książce "Rewolucja Social Media" Michał Sadowski pokazuje z punktu widzenia marketera w jaki sposób można okiełznać tzw. Social. Dosyć mocno skupia się na różnych narzędziach monitoringu zdarzeń w Internecie. Przyznaję, że nie używałem tych narzędzi, a po bliższym przyjrzeniu okazują się bardzo pomocne.Nic więcej nie dodam, ponieważ miałem pisać o książce ;)
Poza tym autor ostrzega przed błędami i pokazuje jak im przeciwdziałać,  jak dbać o wizerunek i reputację.
Na naszym lokalnym rynku  jest wciąż mało książek poświęconych ebiznesowi, social mediom czy startupom. Dlatego warto przeczytać tę książkę, z której dowiemy jak komunikować się z konsumentami w obecnych czasach. I to z pierwszej ręki. Michał jest twórcą wybitnego narzędzia monitorującego Internet i Social Media Brand24.

2 komentarze:

  1. Zaciekawiła mnie, chętnie po nią sięgnę, gdy skończę czytać obecne pozycje :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...