czwartek, 13 lutego 2014

UWAŻAJ NA SWOJĄ SIŁĘUWAŻAJ NA SWOJĄ SIŁĘ
Rob Kaplan, Rob Kaiser

Czy pomyślałeś kiedyś, że Twoje najlepsze cechy mogą być ograniczeniem? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Ja przyznaję nigdy!
Większość książek traktuje o tym jak rozwijać cechy aby być bardziej efektywnym w zarządzaniu. Tutaj także jest o rozwoju, ale metoda jest inna . Autorzy na podstawie wielu historii pokazują jak ograniczenie wyróżniających się cech menedżerskich wpływa na zwiększenie efektywności w zarządzaniu. Przyznaję, że dosyć innowacyjne podejście, które po przeanalizowaniu ma sens.  Dla przykładu menedżer, który zawsze jest mądrzejszy od wszystkich, jego zdanie jest najważniejsze, ma mocną siłę przebicia. W ramach kontroli swojej siły dopuszcza do głosu swoich współpracowników, gdzie w efekcie pojawiają się nowe pomysły, koncepcje, a menedżer na problematyczne kwestie ma możliwość spojrzenia z innej perspektywy. Świadomość menedżera jest tutaj kluczowe.
Książkę czyta się jednym tchem, 143 strony bardzo szybko mijają. Oprawa graficzna robi duże wrażenie. Polecam, odkładam tę pozycję na półkę z książkami do których chcę jeszcze wrócić.


2 komentarze:

  1. Ciekawe spostrzeżenia. Choć nie zawsze wszystkim zależy na równowadze. Na stanowisko kierownika (tu: korporacje) wybierane są osoby, które będą podległe szefom (dość normalne) ale motywujące pracowników do zwiększenia wydajności, nie uwzględniając równowagi czy zachowania dialogu. Ponadto wewnętrzne regulaminy zobowiązują...

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo ciekawie się zapowiada :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...