wtorek, 4 lutego 2014

4- godzinne CIAŁO


Timothy Ferris

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi narzeka na brak właśnie czasu. Musimy lub chcemy zrobić więcej, ale doba ma tylko 24 godziny. Być może jest to istota człowieczeństwa, że im człowiek starszy tym wydaje mu się, że czas przyspiesza choć naukowo to nie jest możliwe. Mając go wciąż mniej i skupiając się na niektórych zadaniach najchętniej poświęcilibyśmy im minimalną uwagę, ale równocześnie oczekujemy dużych rezultatów.
Tutaj nadeszła chwila aby przedstawić następce bestsellera New Yotrk Times'a "4-godzinny tydzień pracy", "4-godzinne CIAŁO".
Autor, Timothy Ferris na podstawie wieloletnich badań przedstawia nam bardzo ciekawą publikację, w której na podstawie przykładów pokazuje co można zrobić lepiej w krótszym czasie.
W wielu, a raczej wszystkich przypadkach obala mity.
- schudnąć 10kg w 30 dni ciągle jedząc?
- jak być wyspanym i spać mniej?
- jak w superkrótkim czasie zwiększyść 3 krotnie siłę?
- od 5 do 50 km w 3 miesiące?
- nauczyć się pływać w 10 dni
Wszystko co przeczytamy w książce autor sprawdził na sobie lub ktoś zrobił to pod jego okiem albo eksperyment był obserwowany przez lekarzy. Znajdziesz też tutaj trochę matematyki wyjaśniającej niektóre kwestie, sporo zdjęć jak wykonywać ćwiczenia fizyczne i oczywiście efekty.
Książka nie pozwala się nudzić, różnorodne poruszane tematy, łatwo i szybko się czyta. Utwierdza i motywuje w przekonaniu, że przed człowiekiem nie ma ograniczeń. Jeśli tylko chce, będzie wytrwały w dążeniu do wyznaczonych celów to nie ma powodów aby osiągnął sukces. Kropka.

1 komentarz:

  1. Dobry poradnik:) Jak będę miała możliwość przeczytania nawet się nie zastanowię:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...