sobota, 7 czerwca 2014

Ironman Kona na HawajachKapitalny film nakręcony kamerami GoPro podczas triathlonu na Hawajach. Jeden z najważniejszych w kalendarzu triathlonistów.
Zawody Ironman uważane są za najbardziej prestiżowe zawody triatlonowe na świecie. Jedynym pełnoprawnym organizatorem jest WTC (World Triathlon Corporation). W każdym ze startów bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy zawodników. Wyścigi otwarte są również dla sportowców nieprofesjonalnych (amatorów), którzy uczestniczą w eliminacjach do Mistrzostw Świata (Hawaje) w kategoriach wiekowych. Około 5-10% startujących to zawodnicy profesjonalni, zazwyczaj klasyfikowani są w osobnej kategorii.
W 2009 roku zostały zorganizowane 22 starty Ironman kwalifikujące do startu w Ironman World Championship w Kona na Hawajach. (wikipedia).
Pływanie: 3,86 km (2,4 mil)
Rower: 180,2 km (112 mil)
Bieg: 42,195 km (maraton, 26,2 mil)
Dla mnie aktualnie dystanse poza granicami moich możliwości. Tak, kiedyś chciałbym to zrobić, najlepiej na Hawajach z rodziną w roli kibiców:) Tymczasem, zrób sobie herbatę i obejrzyj film. Jest obłędny.

11 komentarzy:

 1. To, co dziś jest poza granicami możliwości, już jutro może okazać się czymś całkiem realnym. By nie powiało zbytnim patosem, uprzejmie donoszę, że wiem co mówię... Właśnie zapisałem się na pierwszy w życiu triathlon :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szymon, jestem z Ciebie dumny! Od dziś wszystko będzie już inne :) Gdzie i kiedy odbędzie się triatlon?

   Usuń
  2. 30 sierpnia w Katowicach. Triathlon powoli zaczyna wchodzić na Śląsk i całym sercem mam zamiar wkręcić się w projekt "Silesiaman Triathlon". O szczegółach będę pisał na blogu. Miłej niedzieli!

   Usuń
 2. Czy to będzie bardzo nie na miejscu, jeśli napiszę, że wpadłam zobaczyć, dlaczegóż to Iron Man kona na Hawajach? ;)
  Ale tak w temacie, to mi od myślenia o 42 kilometrach biegu kręci się w głowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutnie nie :) Tam właśnie odbywa się najważniejszy triatlon ze wszystkich imprez.

   Usuń
 3. Miałam ciary to oglądając - piękny sport.. : )

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham oglądać te filmy z Ironmana na Hawajach ! :)

  www.tamitolarun.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mam w głowie takie marzenie. Liczę sobie tak: w tym roku pyknę 1/4 Irona w przyszłym 1/2 a za dwa lata to już pełnego he he :) Wiem nie taka prosta sprawa. Do tego wyjazd na Hawaje nieco by kosztował, ale pomarzyć sobie można :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...