piątek, 4 lipca 2014

NAWYK SAMODYSCYPLINY W PRACY


Neil Fiore

 Wszyscy chcielibyśmy być efektywniejsi w codziennych obowiązkach. Części z nas już to się udało, część jest w trakcie zmian, część o tym myśli, a pozostali jeszcze nie są świadomi potrzeby zmian, ale z biegiem czasu do tego dojrzeją.
Neil Fiore napisał świetny podręcznik o tym jak zwiększyć własną efektywność. Na rynku jest wiele książek związanych z zarządzaniem czasem. Jednak jest to namiastka dużych zmian. Nieprzypadkowo w tytule podręcznika pada słowo "nawyk", które jest kluczem do bramy efektywności.
Autor zachęca do pracy nad zmianą nawyków, proponuje aby weryfikować sprawy, z którymi cały czas się zmagamy i przez nie wciąż stoimy w miejscu zamiast się rozwijać. Zwraca uwagę na koncentrację na mniejszych częściach zadania, zamiast na całym.
Fiore szczególnie  zwrócił moją uwagę na "decyduję się rozpocząć" alternatywnie do "muszę skończyć". Często w ten sposób podchodziłem do różnych zadań.- teraz czas na zmianę.
Przed rozpoczęciem czytania obawiałem się, że istnieje prawdopodobieństwo iż niczego nowego się nie dowiem, ponieważ temat poprawiania efektywności jest bardzo popularny i zastanawiałem się co można jeszcze w tym temacie wymyślić. Jenak ku mojej uciesze Fiore stanał na wysokości zadania i będzie autorem poprawy efektywności w moim życiu.

1 komentarz:

  1. Budowanie nawyków jest bardzo trudne , zwlaszcza gdy musimy wyeliminowac te zle.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...