niedziela, 13 lipca 2014

ZRÓB SOBIE PRZERWĘ


2 tygodnie przerwy od treningów. Pierwszego dnia po urazie każdy krok sprawiał ból, wchodzenie po schodach to była katastrofa. Ale jak to się stało?
Tutaj wielka rada dla wszystkich. Jeśli czujesz się przed treningiem słabo, coś Cię boli, a jednocześnie nie chcesz odpuścić treningu to.... KONIECZNIE ZRÓB SOBIE PRZERWĘ. Konsekwencje mogą być fatalne w skutkach. Dwa dni wolnego i bezpieczny powrót do aktywności fizycznej są zdecydowanie lepsze niż walka z urazem i tak naprawdę ciężko przewidzieć czy ten problem nie będzie kiedyś w przyszłości wracał. No i co? Już dwa tygodnie straty czasu. Miały ruszyć przygotowania do maratonu, ale póki co o nich nie myślę...
Trzy dni temu przebiegłem 20 metrów z bólem, więc dałem sobie spokój. Dziś już 200, ale ból wciąż doskwiera. Poprawa jest zauważalna i nie mogę się doczekać kiedy wrócę już w pełni.
Morał z tego jest jeden, słuchaj swojego ciała, ono wie najlepiej co dla Ciebie jest dobre. Zawsze wysyła awaryjne sygnały, tylko trzeba chcieć je usłyszeć :)

5 komentarzy:

 1. oj to prawda.. zawsze słucham organizmu i nie przeginam gdy protestuje : )

  OdpowiedzUsuń
 2. niestety przetrenować się także można, dlatego dobra dieta, odpoczynek i rozwazne treningi to czego nam trzeba ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czysta prawda niestety tak ciężko zastosować w praktyce. Ja zawsze sobie mówię, że jak nastawię swój umysł to moje ciało się dostosuje co niestety nie zawsze jest dla mnie dobre... A przecież nic nie cieszy tak bardzo jak powrót na trening po dłuższej przerwie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widząc taki krajobraz nie łatwo o przerwę, trzeba iść dalej..

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...