czwartek, 16 stycznia 2014

Biblia e-biznesu


Z niecierpliwością czekałem na ten tytuł. Czego oczekiwałem? Zgromadzenia w jednym miejscu tak ważnych informacji dla osób, które chcą rozpocząć swój pierwszy e-biznes lub nawet kolejny bez popełniania niepotrzebnych błędów.
Biblia e-biznesu to praca zbiorowa. Wiedza w niej dostępna jest do odnalezienia w szeroko pojętym Internecie i wielu innych książkach z reguły pisana przez jednego autora, który jest specjalistą w danej gałęzi przedsiębiorczości wirtualnej, ale nie może być specjalistą we wszystkim. Tutaj każdy rozdział jest z reguły napisany przez paru specjalistów w danej dziedzinie i otrzymujemy najbardziej aktualną wiedzę od ludzi, którzy odnieśli sukces.
Zakładając obojętnie jaką e-działalność na pewno odnajdziesz bardzo pomocne informacje, zamiast tracić czas na niepotrzebnie popełniane błędy. Tak, człowiek uczy się na błędach, ale po co to robić skoro w drodze ewolucji można wykorzystać doświadczenie innych?
Biblia e-biznesu porusza między innymi tak ważne kwestie jak komunikacja z e-klientem, pokazuje śmieszne błędy u sprzedawców na Allegro, dość szczegółowo omawia wirtualne prawo i porusza też popularne "jak zwiększyć efektywność sprzedaży".
Pomysł napisania kompletnej skarbnicy wiedzy przez polskich e-specjalistów uważam za bardzo udany i pozostaje cieszyć się taką inicjatywą, która dla nas czytelników i przyszłych czy aktualnych e-biznesmenów może być kluczowa dla rozwoju zawodowego.

5 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...