środa, 22 stycznia 2014

Skarpety do biegania Compressport ProRacing Socks


Skarpety do biegania ProRacing Socks - Run High


       Czas na recenzję kolejnego ważnego elementu, który sprawia, że bieganie jest bardziej komfortowe.
Od półtora miesiąca biegam w skarpetach firmy Compressport ProRacing Socks 3Dots. Mogę zakończyć jednym zdaniem: nie wyobrażam sobie teraz biegać w innych!
Wybrałem  krój klasyczny, czyli długość ponad kostkę.
       Skarpetki mocno przylegają do stopy, przyjemne odczucia po założeniu. Stawiając kroki jeszcze bez butów na nogach, czuć wypustki/kropki, które mają za zadanie między innymi masować nasze stopy podczas treningu. Producent deklaruje, że mają one jeszcze za zadanie wspomagać stabilizację i tłumić wibracje.
Stopa w bucie jest bardzo stabilna, nie przesuwa się, co u mnie jest (było :) odczuwalne w zwykłych skarpetach. Oczywiście nie mam na myśli parę centymetrów, tylko raczej milimetry, które robią różnice.
Jak spojrzysz na zdjęcie, zauważysz, że w niektórych miejscach skarpeta jest cieńsza, wpływa to na jej zwiększone możliwości oddychania, czyli stopa mniej się poci.      Odnośnie wchłaniania wody. Kropeczki, czyli 3Dots podobno przyswajają minimalną ilość wilgoci. Piszę podobno, ponieważ tak deklaruje producent na stronie. Myślę, że ma to sens. Taka mikro technologia w kawałku materiału.
Nie muszę się martwić o ... zapach ;) We włóknach są wbudowane jony srebra, które odpowiadają za redukcję nieprzyjemnego zapachu wilgoci. To dosyć częste rozwiązanie przy lepszej jakości produktach. Myślę, że działa, skarpetki cały czas mają zapach neutralny.
      Testując opaski na łydki (tutaj), bałem się, że materiał straci swoją pierwotną formę, czyli sprężystość, i nie będzie już tak dobrze przylegał. Jednak nie ma co się martwić na zapas- tak samo jak opaski na łydki, tak samo skarpetki zachowują się jak przy pierwszym założeniu. Niesamowite, jest pod wrażeniem. Technologie cały czas mnie zaskakują!
Do wyboru mamy parę wersji kolorystycznych  (w pięciu rozmiarach) oraz ten sam rodzaj w typie low, czyli niskie, przed kostkę.
Każda skarpeta ma oznaczenie L i R- są sprofilowane na lewą i prawą stopę.
Podsumowując, pieniądze dobrze zainwestowane. Zdecydowanie przekłada się to na komfort trenowania. Polecam!

4 komentarze:

 1. Najśliczniejsze skarpety EVER!! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A nie obcierają Cię te kropki? Może to jest kwestia przyzwyczajenia i skóry na stopach (moje są wyjątkowo wielkopanieńskie), ale mnie potrafi obetrzeć nawet jedna wystająca nitka :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te skarpety spowodują, że Twoje stopy poczują się w końcu komfortowo. Nic tu absolutnie nie obciera. Nie, nie otrzymuję nic za zachwalanie tego produktu :)

   Usuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...