sobota, 31 maja 2014

Książka Rework

Jason Fried& David Heinemeier Hansson
Tytuł książki brzmi dość intrygująco. Słowo rework w naszym ojczystym języku znaczy przerobić/przerobienie. Autorzy książki wprowadzają nas do świata gdzie zmiana jest na porządku dziennym, gdzie nic nie jest stałe. Żeby przetrwać na trudnym rynku, wciąż należy próbować niektóre rzeczy robić inaczej niż zwykle się robi. 37 Signals dla większości to firma raczej mało znana, jednak na swoim koncie mają mnóstwo udanych projektów i bardzo popularny blog. W swojej książce postanowili podzielić się z pomysłami, które przyniosły im sukces. Świetnie się składa, ponieważ każdy z nas szuka inspiracji.
Aktualnie Rework jest na drugim miejscu listy bestsellerów wydawnictwa Onepress. Nieprzypadkowo.
Już piszę dlaczego:
Po pierwsze- bardzo lekko się czyta, rozdziały są krótkie, 2,3 stronicowe.
Po drugie- książka jest nie konwecjonalna, autorzy proponują dziesiątki rozwiązań, które często są na przekór standardowym schematom działań. Jeśli to już u kogoś zadziałało, dlaczego my nie mielibyśmy spróbować na swoim podwórku.
Po trzecie- nieoficjalnie jest to książka motywacyjna. Tak przynajmniej ja ją odebrałem: często pojawiały się myśli, o fajny pomysł- muszę zapamiętać i wdrożyć w życie. To lubię!

2 komentarze:

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...