piątek, 9 maja 2014

Trening z pulsometremTRENING Z PULSOMETREM- Joel Friel

Bieganie to jedna z najprostszych czynności. Wystarczy szybciej stawiać nogi i już jesteśmy w biegu. Biegamy z różnych powodów. Chcemy poprawić kondycję, schudnąć, odstresować się, dla towarzystwa. Każdy ma swoje powody. Część biegaczy biega i analizuje swoje wyniki, sprawdzając i oczekując progresu. Do pewnego momentu można poprawiać osiągi jednak w pewnym momencie jest to utrudnione.
Dlatego warto zacząć trenować bardziej świadomie. Tu akurat mam na myśli trening z pulsometrem. Oczywiście wcześniej należy nabyć odpowiednie urządzenie. Wybór na rynku jest duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie i wcale nie trzeba inwestować ogromnych pieniędzy.
Mając już odpowiednie urządzenie możemy rozpocząć trening według Joela Friel. Dodam, że autor jest trenerem sportów wytrzymałościowych od ponad trzydziestu lat. Trenuje amatorów, a także olimpijczyków i mistrzów świata. Jest autorem świetnej Biblii Triatlonu.
Wracając do Treningu z pulsometrem. Friel uczy w jaki sposób świadomie rozpocząć świadome trenowanie. Pierwsze rozdziały to absolutne podstawy treningu, jeśli już posiadamy tą wiedzę można pominąć, jednak nic nie szkodzi nawet odświeżyć sobie pewne informacje, tym bardziej, że autor obala część mitów.
Książką dostarcza kompletne informacje jak wyznaczać swoje progi, jak ćwiczyć, jak długo, jakie dyscypliny (zmęczenie/tętno podczas jazdy rowerem nie jest równoważne np. z bieganiem), kiedy stosować podbiegi, interwały itp. Z perspektywy czasu wiem, że moje treningi były może niekoniecznie bezsensowne, ale na pewno mogły być bardziej efektywne. Dlatego szczerze polecam przeczytanie tę książkę. Nie odstawiam jej na razie na półkę, ponieważ chcę przeczytać ponownie. To jest po prostu ogromna skarbnica wiedzy, a ja chcę w swoich treningach notować ciągły progres :)

3 komentarze:

 1. Ciekawy post :) Oby tak dalej
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. ja biegam tylko z pulsometrem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja zaczynam swoją przygodę z bieganiem, ale pewnie jak bardziej się wkręcę to zakupię jakich sprzęt ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...