środa, 4 marca 2015

Książka "dot sCOMplikowane" ZuckebergNazwiska Zuckerberg w świecie technologii internetowych nie trzeba specjalnie przedstawiać. Mało kto chyba nie wie, że tak nazywa się twórca Facebooka Mark Zuckerberg, a Randi jest jedną z sióstr Marka.
Zastanawiałem się nie raz, czy z Markiem pracował ktoś z jego rodziny. Dokładnie tak było, Randi zajmowała stanowisko dyrektora do spraw marketingu. W tym czasie zdobyła ogromne doświadczenie, zawierając przełomowe umowy z CNN czy ABC, czy na koniec swojej kariery prowadząc Facebook Live z Barrackiem Obamą.
W książce wbrew pozorom nie poczytamy wiele o samym funkcjonowaniu Facebook. Jest jednak sporo odniesień do tego portalu społecznego, ponieważ głównym tematem jest komunikacja z wykorzystaniem nowych mediów, urządzeń mobilnych oraz mediów społecznościowych. Autorka przekazuje mnóstwo cennych wskazówek, nawet opowiada o swoich błędach czy potknięciach, które często powodowały lawinę krytyki, tym bardziej dla osoby zajmującej tak ważne stanowisko. Wskazówki dotyczą naszej wszelkiej aktywności w sieci. Jak się zachowywać, komu i co udostępniać, jak dodawać i usuwać osoby ze "znajomych", używanie prywatnych grup. Często omawia temat zagrożenia jakie niesie ze sobą ciągłe bycie "online". Coraz częściej sporo czynności wykonujemy z tabletem czy telefonem w ręce. Spożywamy posiłki, rozmawiamy z dziećmi, kładziemy się spać, prowadzimy samochód, stoimy na przystanku i wiele, wiele innych. Jeszcze parę lat temu nasze życie było mniej elektroniczne. Przyswajamy ogromne ilości danych. Jak sobie z tym poradzić i przede wszystkim zachować zdrową równowagę- zachęcam do przeczytania książki. Czyta się wyjątkowo lekko, a wiedza pochodzi od specjalistki w dziedzinie mediów społecznościowych oraz komunikacji.

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa tematyka, porusza ważny problem, z chęcią sięgnę po tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wg mnie to ta książka to czysta promocja na nazwisku brata. Ale jak to mówią w biznesie wszystko jest dozwolone ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to. Ale czasem warto przeczytać. Może akurat dowiemy się czegoś fajnego.

   Usuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...