sobota, 28 lutego 2015

Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia?


 Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia- Deepak Chopra

W Polsce autor książki, Deepak Chopra, jest raczej mało znany. Warto zaznaczyć, że magazyn Time umieścił go na liście stu bohaterów i ikon XIX oraz XX wieku. Poza tym jest lekarzem endokrynologiem, członkiem prestiżowego Amerykańskiego Stowarzyszenia Endokrynologów Klinicznych, adiunktem na wielu uczelniach,  twórcą Centrum Zdrowia Chopry.
O czym jest ta książka? Czy to jest kolejna pozycja o tym jak schudnąć? Poniekąd tak, ale to jest dopiero jeden z elementów przemiany i nie jest to główny punkt całego programu. Autor zachęca nas do podróży do własnego umysłu, spotkania się z własnymi emocjami. Przede wszystkim proponuje odrzucenie starych uwarunkowań i zastąpienie ich nowymi.
Autor namawia do zastosowania 30 dniowego programu opartego na związku umysł-ciało. Dieta to przede wszystkim mocny fundament w postaci panowania nad własnymi emocjami. Mocnym punktem wyjścia jest własne szczęście i optymizm, które mocno napędzają do działania i do realizacji własnych celów.
Autor mocno odnosi się do ajurwedy. Celem ajurwedy jest przestrzeganie odpowiedniej diety, higieny, aktywności fizycznej,  technik relaksacyjnych. W książce znajdziemy dużo informacji na ten temat. Polecam wszystkim tym, którzy nie tylko chcą pozbyć się kilku kilogramów, ale wszystkim którzy chcą żyć odmienić swoje życie i żyć bardziej świadomie oraz być szczęśliwym.

#drogadoszczęścia

8 komentarzy:

 1. Czytałam i miałam mieszane uczucia, sama sprawdź :)

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam takie książki !

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś dieta i pragnienie szczęścia nie pasuję wg mnie do siebie. Dieta może się łączyć w pięknym wyglądem, ale do poczucia szczęścia, to chyba za daleko, żeby połączyć to w jednej książce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgadzam się z Tobą. Dieta, a raczej zdrowy i naturalny styl odżywiania to wyzwalacz szczęścia dla człowieka.

   Usuń
 4. Lubię takie książki czytać ponieważ jestem ciekawa tego jak ludzie szukają swojego szczęscia

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się być bardzo interesująca :) pewnie warto ja przeczytać :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...