czwartek, 2 sierpnia 2012

Lance ArmstrongLance Armstrong- człowiek legenda. Po wyleczeniu raka (miał 20% na przeżycie) wrócił do kolarstwa i wygrał 7 razy z rzędu najtrudniejszy wyścig Tour de France. Jest założycielem Lance Armstrong Foundation, która została powołana w celu wspierania ludzi walczących z rakiem.
Jest to mój ulubiony sportowiec, mimo ciągłych oskarżeń o branie dopingu. W kolarstwie szprycowanie się jest dosyć popularne. Ja jednak wierzę, że nie oszukiwał! Lance ostatnio potwierdził swoją kondycję wygrywając w Halfmaratonie. Dodam, że facet ma 41 lat :)                          

Lance Armstrong, jeden z najlepszych kolarzy wszechczasów wreszcie wygrywa zawody na dystansie HalfIronman. Dokonał tego podczas wyścigu 70,3 Florida. Tym samym uciął wszelkie spekulacje jakoby jego osoba miała służyć jedynie jako magnes i maskotka w zawodach triathlonowych. Kluczem do zwycięstwa okazał się odcinek rowerowy (ale niespodzianka), oraz „lepsze niż podczas poprzednich wyścigów odżywianie” - jak zaznacza sam triumfator. Jeszcze przed startem Lance twierdził, że potrzebował sporo czasu i eksperymentów zanim dobrze zrozumiał, jak jego organizm będzie reagował na dystans 1,9/90/21.  Wyścig miał dość ciekawy przebieg. W T1 jako pierwszy pojawił się Amerykanin David Kahn z czasem 25minut i 20 sekund. Na części kolarskiej Armstrong nie miał już sobie równych. Wielokrotny zwycięzca między innymi Tour de France, na 60 kilometrze wypracował już sobie 6 minutową przewagę nad prowadzącymi po pływaniu Kahnie i Hiszpanie Godoyu. Czas Lanca na rowerze wyniósł 2 godziny 1 minuta i 13 sekund, co dało mu 10 minutową przewagę na wejściu do T2. Armstrong pokonał półmaraton w czasie 1:15:56, osiągając pierwsze, zasłużone zwycięstwo na dystansie 70,3 w łącznym czasie 3:45:38.  
źródło akademiatriatlonu.pl


2 komentarze:

  1. Armstrona uwielbiam i cenię. Czytałam już dwie książki o nim, zamowiłam opaskę LiveStrong wspieracjąco Jego fundacje. Tak jak napisałeś człowiek legenda, motywator. Dla mnie sportowiec wszechczasów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gdzie zamówiłaś? Dużo jest nieoryginalnych. Również przeczytałem te książki :)

      Usuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...