poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Pola zieleni


Parę dni temu dostaliśmy od rodziców super zdrowy prezent. Jak macie parę minut wolnego czasu to przeczytajcie opis tych tabletek. Ja ZWARIOWAŁEM :)

Już w latach trzydziestych XX wieku naukowcy stwierdzili, że w naszej diecie o wiele za mało jest ciemnozielonych warzyw liściastych. Z tego też powodu spotykają nas rozmaite dolegliwości - od kłopotów z przewodem trawiennym do uporczywej niedokrwistości. Wtedy też zaczęto produkować pierwsze specyfiki, które miały na celu dostarczyć w postaci tabletek to, czego nie czerpiemy w dostatecznej ilości wprost z Natury.
Nic tak jak ciemnozielone warzywa liściaste nie zaspokaja zapotrzebowania naszego organizmu na beta-karoten (procentowo więcej jest go w zielonych listkach niż nawet w marchwi i w dyni!), chlorofil, błonnik, żelazo, kwas foliowy i naturalną witaminę K.
Forever Living Products proponuje wszystkim bardzo wartościowe pod względem odżywczym zielone źdźbła młodych zbóż pszenicy i jęczmienia oraz lucernę, zebrane w momencie, gdy stanowią prawdziwą skarbnicę tych składników, których nam brakuje na co dzień w diecie. Zwłaszcza lucerna - absolutna "rekordzistka" wśród zielonych listków pod względem zawartości łatwo przyswajalnego żelaza - godna jest uwagi ze względu na to, że używa się jej już od dawna w medycynie ludowej wielu krajów jako "środek na dobrą krew".
Te zielone tabletki to jedna z najbardziej odżywczych substancji, jakie stworzyła Natura - źdźbła młodych trawek zbożowych liofilizowane i przystosowane do przyswojenia przez ludzki przewód pokarmowy.
Dla lepszego przyswajania wszystkich naturalnych substancji zawartych w Polach Zieleni dobrze jest popijać te zielone tabletki czystym, naturalnie stabilizowanym Miąższem Aloe Vera.
Zastosowanie:
 • Działają wybitnie wzmacniająco, zwłaszcza w tych porach roku, gdy jesteśmy osłabieni i narażeni na infekcje
 • Bogactwo substancji mineralnych
 • Wpływają dobroczynnie na pracę przewodu pokarmowego
 • Zawierają chlorofil
Składniki: 
Młody jęczmień, miód, sorbitol, zielona pszenica, lucerna, pieprz Cayenne, pikolinian chromowy.
 • Lucerna:
  Jest to jeden z najbogatszych w składniki mineralne pokarmów dostępnych człowiekowi. W medycynie ludowej wielu krajów używa się lucerny jako znakomitej "odżywki" dla kobiet w ciąży. Jest ona tak bogata w składniki mineralne, że oczekuje się od niej, iż wyeliminuje "poranne nudności" oraz ogólną słabość spowodowaną zwiększonym zapotrzebowaniem na te składniki podczas ciąży.
  Korzenie lucerny wrastają w ziemię do 5 m głębokości w poszukiwaniu najlepszych minerałów jakie można znaleźć w glebie. Zawiera ona wapń, magnez, fosfor, potas, a oprócz tego wszystkie znane witaminy (A, B kompleks, C, D, E, K i U), biotynę, cholinę, żelazo, białko, tryptofan (aminokwas). Składniki mineralne są tak wyważone, aby zapewnić największą ich przyswajalność w organizmie. Postać chemiczna, w której się znajdują sprawia, że wywierają neutralizujący efekt na układ trawienny.
  • Jest jednym z najbogatszych w składniki mineralne pokarmów dostępnych człowiekowi
  • Zawiera wapń, magnez, fosfor, potas, witaminy A, B kompleks, C, D, E, K i U, biotynę, cholinę, żelazo, białko, tryptofan
  • Jej składniki mineralne są tak wyważone, aby zapewnić największą ich przyswajalność w organizmie
  • Jest często przyjmowana w postaci płynnej przez osoby, które przeprowadzają głodówki oczyszczające
  • Jest znakomitą "odżywką" dla kobiet w ciąży.
 • Młody zielony jęczmień:
  Wykorzystanie jęczmienia jako pokarmu i substancji odżywczej datuje się już od starożytności. Rzymscy gladiatorzy jedli go, by mieć więcej siły i wigoru. Na Zachodzie najpierw hodowano go ze względu na ziarna.
  Jęczmień zawiera 18 aminokwasów, w tym 8 podstawowych. W jego składzie są także różne witaminy i składniki mineralne, takie jak beta-karoten, kwas foliowy, witaminy C, E i pięć witamin B - w tym B12, wapń, żelazo, magnez i fosfor. Mówi się, że młody, zielony jęczmień zawiera:
  • 30 razy więcej witaminy B1 i 11 razy więcej wapnia niż krowie mleko,
  • 3 razy więcej witaminy C, 6 razy więcej karotenu i prawie 5 razy więcej żelaza niż szpinak,
  • prawie 7 razy więcej witaminy C niż pomarańcze i 4 razy więcej witaminy B1 niż mąka pszenna pełnoziarnista.
 • Zielona pszenica: 
  Bardzo bogata odżywczo roślina, która zawiera bezcenny zestaw witamin, składników mineralnych i elementów śladowych. Niektórzy lekarze utrzymują, że około 1 kg świeżej zielonej pszenicy odpowiada pod względem wartości odżywczej 23 kilogramom najszerszego zestawu warzyw.
  Struktura molekularna chlorofilu z zielonej pszenicy jest bardzo zbliżona do hemoglobiny, czyli białka przenoszącego tlen w czerwonych krwinkach. Jedyną różnicą jest atom metalu. W ciele człowieka jest nim żelazo, a w chlorofilu magnez.
 • Pieprz Cayenne: 
  Od dawna używany w medycynie naturalnej, jest katalizatorem dla działania wszystkich ziół. Okazało się, że usprawnia krążenie, wspomaga trawienie i powstrzymuje skłonność do krwotoków. Zawiera witaminę A, B1, B2, B3, B5, B9 i C, jak również wiele bezcennych enzymów, działających bezpośrednio w naszym przewodzie pokarmowym. "Moda" na wykorzystanie pieprzu Cayenne w medycynie naturalnej sprawiła, że coraz więcej osób wozi go ze sobą w postaci proszku lub nalewki w podręcznej apteczce, traktując jako "preparat pierwszej pomocy".
 • Miód: 
  Czasami postrzegany jako element "masy tabletkowej" w Polach Zieleni, miód w istocie jest pełnowartościowym składnikiem tego produktu, zwierającym 35% białka (połowę wszystkich aminokwasów), a także dużą ilość węglowodanów, witaminy z zestawu B kompleks, witaminy C, D i E oraz cenne składniki mineralne. Dostarcza nam szybkiej do spożytkowania energii oraz sprzyja dobremu zdrowiu.
ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW W 1 TABLETCE

Zielony jęczmień w proszku
127,7 mg
Zielona pszenica w proszku
127,7 mg
Lucerna w proszku
127,7 mg
Pieprz Cayenne w proszku
1,72 mg8 komentarzy:

 1. Fajne Wam prezenty kupują rodzice :D Dbają o wasze zdrowie :P

  OdpowiedzUsuń
 2. O Boże, Forever... wiem co to jest. To jest jeden z tych gównianych (bez obrazy :P) MLM-ów ;)))
  Moim zdaniem lepiej chyba się zdrowo odżywiać, a nie ładować tabletkami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam bliżej firmy Forever . Mlm- nie znałem tego pojęcia, ale wyczytałem w Google, że to jest marketing sieciowy :)
   W każdym razie, Limonko, ja na co dzień staram się zdrowo odżywiać i myślę, że zjedzenie zielonej pszenicy, lucerny, i pieprzu cayenne mi nie zaszkodzi.

   Usuń
 3. właśnie nigdy nie mam zaufania do takich suplementów... raczej wolę dbać o to żeby zdrowo się odżywiać niż zastępować to tabletkami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastępowanie to jest najgorsze wyjście. Osobiście staram się dobrze odżywiać i tak jak w tym przypadku, dodaję do swojej diety:
   Zielony jęczmień w proszku
   127,7 mg
   Zielona pszenica w proszku
   127,7 mg
   Lucerna w proszku
   127,7 mg
   Pieprz Cayenne w proszku
   1,72 mg
   To chyba nic złego??

   Usuń
  2. absolutnie nie twierdzę, że to coś złego :) po prostu mam mieszane uczucia, bo tak naprawdę nie wiem czy one coś dają, czy to takie placebo :)

   Usuń
 4. Te produkty z forever są bardzo dobre sama stosuje juz od roku rożne produkty począwszy od witamin po aloes do picia , weź sobie zobacz jakie maja minerały i inne na www.forever.iq.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...