sobota, 14 września 2013

"Nie idź na łatwiznę"NIE IDŹ NA ŁATWIZNĘ  Rort Vaden

Na naszym rynku wydawniczym jest sporo książek, które mają znaczek "bestseller New York Times", a to podkreśla że książka sprzedała się w setkach albo milionach egzemplarzy. Druga sprawa rynek amerykański jest dość specyficzny i tego typu książki "the best of" niekoniecznie cieszą się dobrym przyjęciem przez polskiego czytelnika. Dlatego też z ostrożnością podchodziłem do tego tytułu. Nie przepadam za książkami, gdzie autor nakazuje wykonywać pewne czynności bez których sukces jest niemożliwy. Jeśli będziemy postępować zgodnie z jego wskazówkami to już niedługo będziemy milionerami.
"Nie idź na łatwiznę" jest zupełnie inna i może też dlatego po przeczytaniu odkładam ją na półkę z pozycjami, które będę polecał innym. Autor przedstawia wiele sytuacji gdzie człowiek wybiera najłatwiejszą drogę, również w najprostszych sprawach, a one tak bardzo wpływają na nasze życie. Nasze mózgi są tak skonstruowane aby nam ułatwiać podejmowanie decyzji. Jednak w perspektywie czasu te wybory często nie są właściwe. Dobrym przykładem są schody- wyobraź sobie wchodzisz do centrum handlowego, masz do wyboru schody i schody ruchome, jakie wybierzesz? Większość ludzi wybiera ruchome :) 
Ile czasu poświęcasz dziennie na mało ważne czynności jak na przykład oglądanie tv czy surfowanie po internecie. Ja telewizor już dawno wyeliminowałem z życia, ale często łapię się na tym, że przeglądam strony www albo oglądam filmy na YT chociaż wiem, że w tej chwili powinienem zająć się czymś ważniejszym.
Przypomnij sobie sytuację gdzie zajmujesz stanowisko w swojej sprawie i mówisz znajomym, rodzinie: " powinno mi się to udać" albo "postaram się to zrobić". Przecież na wstępie zakładasz, że może ci się coś nie udać i w razie czego masz usprawiedliwienie: przecież mówiłem, że chyba się uda? Nie! Mówiąc to zdanie otwierasz sobie tylne wejście i wątpię, że angażujesz się w 100% w swoje zadanie, więc po co w ogóle tracić na to czas?!
Polecam tą książkę. Bardzo przyjemnie się czyta i gwarantuję, że wprowadzając proste pomysły autora możemy zmienić swoje życie :)

11 komentarzy:

 1. Przeczytałabym tą książkę:)

  Skąd je bierzesz? Może polecisz gdzie można tanio kupić tak ciekawe lektury?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Empik ma często różne ciekawe promocje, merlin, matras :)

   Usuń
  2. właśnie miałam pisać, że chyba zbankrutujesz przez te książki ;-)

   Usuń
 2. Ciekawi mnie ta książka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książki są potrzebne, chociaż uważam, że jak ktoś sam się nie zmobilizuje, to mu najlepsze poradniki i tak nie pomogą :)

  Zapraszam do mnie: http://zdrowotnieiradosnie.blogspot.com/, Dopiero zaczynam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wybieram schody klasyczne ;)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę przeczytałam daje do myślenia :) Moim zdaniem jednak ciekawszą pozycją jest "Bogaty ojciec biedny ojciec" Roberta Kiyosaki, ostatnio był w Warszawie na wykładach motywujących. Niesamowite jak nasza świadomość i odpowiednie ukierunkowane odbieranie naszych doświadczeń może zmotywować nas do pokonywania siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałem książkę, bardzo dobra pozycja i powinna być u każdego na półce. książka zmienia sposób myślenia oraz podejście do życia, oczywiście jeśli chce się coś zmienić. POLECAM

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...