niedziela, 1 grudnia 2013

CRISTIANO RONALDO. Obsesja doskonałości.Luca Caioli
Zastanawiam się czy są tutaj osoby, które nie wiedzą kto to jest Cristiano Ronaldo. CR7 to piłkarz roku 2008, jeden z najlepszych aktualnie zawodników, bijący kolejne rekordy w postaci zdobytych bramek, wyczyniający cuda z piłką, o niesamowitej szybkości i sprawności fizycznej. We wrześniu podpisał nowy kontrakt ze swoim dotychczasowy klubem, Realem Madryt, gdzie rocznie będzie zarabiał 17 mln euro.
Książka napisany przez włoskiego dziennikarza, Luca Caioli, zabiera nas w podróż do przeszłości. Trafiamy na ulice Madery gdzie młody Cristiano biega z kolegami za piłką i powoli szkoli swoje umiejętności techniczne. Później poznajemy początki w jego pierwszym klubie i nie jest tajemnicą, że po kolei zaczniemy odwiedzać kolejne kluby. Książka jest wzbogacona oryginalnymi komentarzami i wypowiedziami Ronaldo. Wiele dowiemy się o jego charakterze. 
Podziwiam tego człowieka, jego upór, ambicja i determinacja stworzyły sportowca kompletnego. Przywódcę i duszę drużyny Realu Madryt, a także reprezentacji Portugalii. Jednak żeby być taki sportowcem jak Cristano Ronaldo trzeba bardzo ciężko pracować. Być pierwszym na treningu, a  zamiast w szatni kiedy wszyscy są pod prysznicem, trenować rzuty wolne.

4 komentarze:

 1. o tak.... obsesja doskonałości wyszła mu na dobre.

  OdpowiedzUsuń
 2. czytałam bo kupiłam tę książkę swojemu chłopakowi :) bardzo mi się podobała i w sumie wcześniej nie wiedziałam, że to taki ambitny i pracowity sportowiec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio a mało kto zdaje sobie z tego sprawa, tylu ludzi ma go za "nażelowanego lalusia" :)

   Usuń
 3. Ronaldo jest jaki jest (zmiana fryzury w trakcie meczu i takie tam), ale na to wszystko sam sobie zapracował, naprawdę ciężko! Jest naprawdę świetnym zawodnikiem, to trzeba mu przyznac :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...