czwartek, 12 lutego 2015

Under Armour kupuje Endomondo !!! Zgadnijcie za ile!?

   


       Przedwczoraj użytkownicy Endomondo otrzymali informację o połączeniu Under Armour z Endomondo.
Under Armour, firma produkująca sprzęt sportowy, wykonała odważny ruch w celu wzmocienia swojej pozycji na rynku. Jak inaczej można nazwać kupienie Endomondo za 85 milionów dolarów. Jednak to jest tylko mikro zakup. Kupili jeszcze jedną firmę: MyFitnessPal (do zapisywania ćwiczeń, spożytych produktów i posiłków, z ogromną bazą danych).
      Dodając jeszcze do tego zakupiony w listopadzie 2013 roku MapMyFitness za 150 milionów dolarów tworzy się niezły pakiet. UnderArmour w sumie zainwestował ponad 700 milionów. To jest przerażająca kwota- wygrana w totka wygląda przy tym śmiesznie.
Przypuszczam, że inwestycja jest mocno przemyślana pod kątem zostawienia konkurencji mocno w tyle. Nike i Adidas przy UA ze swoimi aplikacjami wyglądają teraz biednie.
Jestem ciekawy co użytkownicy na tym zyskają, bo to wydaje mi się niemal pewne. Pozostaje nam teraz czekać na rozwój aplikacji i na ruchy pozostałych graczy na rynku.
      Jeśli od niedawna korzystacie z Endomondo lub korzystacie tylko z podstawowych funkcji to zachęcam do przeczytania mojego ebooka: www.endomondo.com.pl

3 komentarze:

  1. teraz te 23 mln złotych co ktoś wygrał wygląda biednie :/ Ciekawie czy coś w endemondo się zmieni?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa czy będą zmiany i jak będą wyglądać, bo mam wrażenie, ze póki co endomondo jest najpolularniejszym graczem na rynku

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie 85mln to chyba nie jest dużo jak na tak popularną aplikację.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...