piątek, 14 czerwca 2013

Trening 97- spinning INTERWAŁNiby jazda na rowerze jest prosta?? Siadasz na siodełku, ręce na kierownicę, nogi na pedały i jedziesz?
A kiedy wjeżdżasz pod górkę to stajesz na pedałach i kręcisz. Przecież to nic trudnego?! Po wczorajszym spinningu będę jeździł inaczej. Pani Trener zwróciła mi uwagę na wiele aspektów i dość obrazowo wytłumaczyła jakie są korzyści z konkretnych ustawień. Ciało przyjmuje od razu taką pozycję aby była maksymalnie wygodna (strefa komfortu..), często bywa, że dla naszej efektywności/wytrzymałości ta pozycja nie jest idealna. Dlatego jeśli jeździmy na rowerze trochę więcej niż rekreacyjnie, to warto podpytać doświadczonej osoby o to czy nasza ułożenie podczas jazdy jest prawidłowe. Miło jest przecież przejechać ten sam dystans w krótszym czasie albo uniknąć dyskomfortu podczas kręcenia ;)

4 komentarze:

 1. Zdradź trochę jakie są najlepsze pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe, ciekawe:) muszę podpytać mojego chłopaka, rowerowego specjalistę o to o czym piszesz:) chociaż w sumie nic nie mówił, że źle jeżdżę, a szkoli mnie w treningach, więc może jeżdżę na moje amatorskie wyczyny całkiem ok:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest interesujące :) jak "zwykły" sport można zamienić w niezwykły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. najważniejsze pozycje w spinningu to

  1 pozycja rozgrzewkowa ręce blisko siebie
  2 pozycja bieg w pozycja bardziej w pionie
  3 pozycja podjazd ręce na końcu kierownicy sylwetka pochylona

  najważniejsze trasy spinning

  1 wytrzymałość
  2 interwał
  3 siła
  4 race dys 78 - 80 minut

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...