czwartek, 20 czerwca 2013

Książka DOGONIĆ KENIJCZYKÓWDogonić Kenijczyków. Sekrety najszybszych ludzi na świecie.
Adharanand Finn

Ostatnie lata to absolutna dominacja Kenijczyków w biegach. W 2012 roku wygrali 65% maratonów. 
Adharanand Finn biegacz i dziennikarz współpracujący między innymi z Runner's World i Guardianem postanowił wyjechać razem ze swoją rodziną do Kenii na pół roku i odnaleźć SEKRET Kenii.
Na miejscu poznaje mnóstwo biegaczy. Co się okazuje każdy ma jakiś sukces, jeden przebiegł maraton w Bostonie na drugim miejscu, inny był czwarty w Paryżu, inny z kolei wygrał w Nowym Jorku. Żaden z nich wywyższa się, jest po prostu jedną z trenujących osób. Bieganie w Kenii to szansa na sukces, jedna z niewielu i już wiemy dlaczego tyle osób tam trenuje. Autor wychodząc na treningi jest zaskoczony (podobnie jak ja) ilu Kenijczyków biega o 5 rano! 
W książce dowiemy się jaką stosują dietę, w jakich butach biegają, gdzie biegają, jak wygląda trening. Finn wykorzystuje wszelakie spotkania z nowymi osobami od każdego próbując zdobyć kolejne informacje, które pozwolą odkryć SEKRET.
Czyta się bardzo przyjemnie.  Ilość stron jest w sam raz, 242. W książce znajdują się kolorowe zdjęcia, które pozwalają jeszcze bardziej poczuć atmosferę Afryki.
Książkę polecam wszystkim, nawet tym osobom, które nie przepadają za bieganiem.
Niesamowite jest to, że przeciętny kenijski biegacz przyjeżdżając do Polski na jakiekolwiek zawody biegowe ma 90% szans na wygraną. Miesiąc temu w Swarzędzu w biegu na 10km, trzy pierwsze miejsca zajęli Kenijczycy :)
Tutaj możecie znaleźć więcej informacji:


ADHARANAND FINN

3 komentarze:

  1. Głośno jest o tej książce :). Muszę sobie zakupić w okresie wakacyjnym i zgłębić ten sekret!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa pozycja, muszę się za nią rozejrzeć:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...