piątek, 7 czerwca 2013

Za mało regeneracji!


Po wczorajszym wolnym od treningu byłem ciekawy jak będę czuł się dziś o 5:58. Wstało się tak jak zwykle, ciut ciężko ;) Podróż do klubu i trening personalny. Teraz nie wiem, czy trening był wyjątkowo mocny czy organizm jeszcze się nie zregenerował. Na pewno był mocniejszy od poprzedniego :)
Za oknami ładna pogoda, więc dostałem plan przejechania 40km na rowerze w prędkością 23-25 km/h.
Po powrocie już nie chciało mi się nic, ale cóż...trening wykonać trzeba.
Dużo słońca i w końcu mało wiatru, pogoda super. Jednak przejechałem tylko 29,4 km ze średnią 26,7km/h.  Za mało i za szybko, mam nadzieję, że Pani Trener nie będzie zła? :)
Ewidentnie brakuje mi mocy! :(

8 komentarzy:

 1. Może potrzebne jest więcej regeneracji?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami się zdaje, że człowiek więcej może. Jednak organizm potrzebuje odpoczynku, by z nowymi siłami podjąć się wyzwania.Ale chyba nie muszę Ci o tym pisać. Choć czasami warto przypomnieć ludziom ambitnym o tym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. lepiej nie lekceważyć regeneracji, może po tak intensywnych treningach potrzebny jest jeszcze 1 dzień?

  OdpowiedzUsuń
 4. Regeneracja powinna trwać od kilku godzin do nawet 3 dni (72 godziny). W zależności od intensywności wysiłku oraz czasu jego trwania, obciążenia. Nie wolno się "zajeżdżać" , bo później możesz nie wystartować w zawodach:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trener personalny powinien dostosować plan do twoich możliwości.I uwzględnić w nim Twoje samopoczucie i kondycję. Powinien też rozpisać Ci właściwie regenerację.
  Sama jeżdżę w MTB.

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rozpisany trening na mezo i makro cykle? Dla kolaży to bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mezocykle muszą uwzględniać oprócz treningów typowo kolarskich (ew. schwinncycling) także ćwiczenia na siłowni - wzmacniające nogi,plecy i brzuch. W makrocyklu rocznym musisz mieć podział na bazę- poziom "tlenowy" 70%MHR, interwały i wzmacnianie 65-85%MHR i poziom startowy do 95% MHR. Zależy jak często bierzesz udział w zawodach:-)
  Napisz do mnie w razie czego na bloga : http://miejskifitness.blogspot.com/
  pogadamy o przygotowaniu do sezony startowego:-)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...