niedziela, 27 października 2013

Wspieraj swój mózg- odmładzaj się

Jak poprawić pamięć, nastrój, możliwości koncentracji i zwiększyć zapas energii

Absolutnie rewelacyjna pozycja, szalenie motywacyjna i zachęcająca do zmiany trybu życia. Autorem książki jest dr Amen, wybitny psychiatra, który popularność zdobył po opublikowaniu programu przeciwdziałającemu starzeniu. W swojej publikacji przedstawia nam swój program na przykładzie historii dziesięciu pacjentów. 
Każdy z nich zmaga się z różnymi problemami zdrowotnymi aż w końcu powierza swój organizm autorowi książki. Na początku programu doktor Amen wykonuje obraz mózgu kandydata i porównuje z domyślnym obrazem w podobnym wieku. Różnice są kolosalne, to znaczy ubytki i kształt. Autor uważa, że kiedy mózg jest zdrowy, my jesteśmy zdrowsi, szczęśliwsi, mądrzejsi, zamożniejsi,  efektywniejsi i zdolni do lepszego przeżywania życia. To wszystko wydaje się oczywiste przecież. Jednak ludzie robią wiele rzeczy żeby ich mózgi były chore i czuły się starsze niż w rzeczywistości.
Klucz do zdrowia jest prosty, jest to systematyczne dbanie o swoje zdrowie. Do tego jest potrzebna świadomość, że tylko ja sam mam wpływ na swoje życie i nikt nie weźmie odpowiedzialności za mnie.  W książce Wspieraj swój mózg- odmładzaj się znalazło się wszystko co do tej przeczytałem we wszelakich publikacjach dotyczących zdrowego życia. Uważam, że każdy powinien przeczytać tę książkę. Jest to esencja najlepszych rozwiązań. Przecież każdy z nas chce być zdrowy i sprawny intelektualnie przez całe życie, nawet na starość, prawda?

8 komentarzy:

 1. Czytałam inne książki dr Amena. - "Zmień swój mózg, zmień swoje życie" oraz "Zmień swój mózg, zmień swoje ciało". Książki uzmysłowiły mi, jak cudownym narządem jest nasz mózg i jak bardzo trzeba go o niego dbać. Nawet niewielki uraz może (niestety) całkowicie zmienić pracę mózgu.
  Tej pozycji dr. Amena jeszcze nie czytałam, ale z pewnością w najbliższym czasie to zrobię. Polecam przeczytać w/w książki. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałem, ciekawa książka, co prawda wiele spraw dość oczywistych, ale zawsze warto jest sobie powtórzyć :) A i czasem znajdzie się coś o czym się dotychczas nie wiedziało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba muszę spisać od Ciebie te wszystkie książki bo wydają się super:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie nadążam z czytaniem książek, bo wszystkie te co umieszczasz tutaj są warte przeczytania :D

  OdpowiedzUsuń
 5. tyle ciekawych książek czytasz, aż można pozazdrościć : ))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...