wtorek, 22 października 2013

START-UP PO POLSKU. Jak założyć i rozwinąć dochodowy e-biznes.START-UP PO POLSKU. Jak założyć i rozwinąć dochodowy e-biznes.  
Kamila Mikołajczyk i Dariusz Nawojczyk


Czy marzyłeś kiedyś aby wykorzystać nieograniczone możliwości internetu i otworzyć własny e-biznes. A może masz już pomysł, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli odpowiedziałeś na obydwa pytania twierdzącą to ta książka jest dla Ciebie. 
Autorzy książki nie ukrywają, że własny startup to  łatwe przedsięwzięcie, wręcz przeciwnie, ale jeśli uda nam się utrzymać i osiągnąć sukces na wymagającym rynku  spełnią się marzenia, zgodnie z piramidą Maslowa, o samorealizacji.
Autorzy na bazie własnych doświadczeń ze startupami zwracają nam na kluczowe elementy ebiznesu. Podkreślają, że nie będzie łatwo, że własny interes będzie wymagał mnóstwo czasu, siły, samozaparcia, kreatywności, pozytywnego myślenia, ponieważ wielokrotnie nasza wytrwałość w dążeniu do celu będzie weryfikowana. ale wszelkie małe sukcesy będą smakować jedynie w swoim rodzaju.
W książce znajdziemy mnóstwo analiz sukcesów i porażek innych startupów- warto je dokładnie prześledzić. Warto podkreślić, że wszystkie przykłady pochodzą z naszego polskiego ebiznesu.
Autorzy przeprowadzają nas rozpoczynając od naszego pomysłu oraz jego weryfikacji, omawiają źródła finansowania (wszędzie szukałem tych informacji), proponują różne formy założenia firmy zależnie od wielkości naszej inicjatywy, podając nawet koszty. Później możemy przeczytać o koncepcji wizerunku, świetny rozdział o zatrudnianiu pracowników, a także o public relations czy komunikacji w internecie i popularnym social media. Wisienka na torcie to ostatni rozdział na temat reklamy.
Książka bardzo interesująca i dla mnie jako dla osoby dopiero raczkującej w temacie start-upów okazała się bardzo pomocna i pozwoliła wejść mi piętro wyżej wiedzy. Bardzo polecam!!!

10 komentarzy:

 1. a widzę właśnie, szukam innych opini.
  pytanie, czy Twój post jest sponsorowany? to kluczowe w tym wszystkim....
  nie mniej jednak dziękuję Ci za polecenie. zastanowię się nad kupnem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aldia, żaden mój post nie jest sponsorowany. Nie ten kierunek :)
   Recenzja jest moją subiektywną opinią.

   Usuń
 2. przekonałeś mnie zatem ;) :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. o:) to jest książka dla mnie, może w tym tygodniu zdążę kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Grzegorz , ale będzie biblioteczka faktycznie jak z Horwardu :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydatna książka dla blogerów to nowa pozycja Tomka Tomczyka pt. BLOG. Pisz, kreuj, zarabiaj . Przeczytałam jednym tchem :) Polecam blogerom.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...