środa, 9 października 2013

Witamina D ZA DARMO!!!Jak najłatwiej dostarczyć witaminę D do organizmu? Wystarczy wyjść na świeże powietrze kiedy świeci słońce. Witamina D między innymi stymuluje ochronę przeciwbakteryjną organizmu, co jest ważne szczególnie jesienią kiedy jesteśmy po lecie przyzwyczajeni do wyższych temperatur. Witamina zapewnia nam po prostu lepszą odporność. Jej synteza przez skórę w naszej szerokości geograficznej jest możliwa tylko od maja do października.
Dziś miałem znów tę przyjemność całego treningu w pełnym słońcu. Wziąłem ze okulary przeciwsłoneczne, ale po minucie je zdjąłem :) Zgodnie z planem przebiegnięte niecałe 8km, ale znów po 8 dniach przerwy. Za jedenaście dni czekam mnie drugi, po triatlonie, sprawdzian pod tytułem PÓŁMARATON. A formę po dzisiejszym dniu oceniam na 3/10!!!

12 komentarzy:

 1. pogoda była dziś przecudna, to fakt, aż się odechciewa pracować ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt,witamina D ze słońca najlepsza:)

  OdpowiedzUsuń
 3. I po co suplementy diety! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. treningi w Słońcu - cudnie, ale w moim przypadku dostępne tylko latem :) o 5 rano jesienią i zimą jest jeszcze długo przed wschodem :)
  Połmaraton :)? extra!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam za tak wczesne bieganie zawsze :)

   Usuń
  2. 5 rano, podziwiam, o tej porze mój organizm mówi stanowcze "nie" wszelkim aktywnościom, z wyjściem z łóżka włącznie!

   Usuń
 5. co do witaminy D - racja, najlepsza naturalna, "prosto ze słońca". Póki jeszcze możemy liczyć w miarę często na słoneczne dni i w porównaniu z zimą długo jest jasno, trzeba się "nasycić", ile to tylko możliwe słońcem, żeby potem zimą nie chorować:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dasz radę na tym PÓŁMARATONIE !!!!! Masz rację co do tej wit D !

  OdpowiedzUsuń
 7. wiele pomysłów postaram sie wykorzystać dziękuje :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...