czwartek, 3 października 2013

"Czy jesteś wystarczająco bystry żeby pracować w Google?"William Poundstone

Większość z nas była na niejednej rozmowie o pracę. Z reguły jest to stresujący czas, a rekruterzy obok pytań o ukończone szkoły oraz hobby potrafią zadać takie, które wymagają naprawdę sporej gimnastyki mózgu.  Wiele przykładów na kreatywne pytania i jeszcze bardziej kreatywne odpowiedzi znajdziesz w książce "Czy jesteś wystarczająco bystry żeby pracować w Google?". Autor analizuje wiele pytań/zadań, które otrzymują aplikanci na rozmowie o pracę. Przedstawia jakie oczekiwania w toku myślenia i rozwiązania danego problemu mają rekruterzy.
Zagadki i pytania w większości są techniczne, według mnie warto znać dobrze matematykę i logikę.
Przykład zagadki:
" Na opuszczonej autostradzie prawdopodobieństwo zauważenia samochodu w czasie 30 minut wynosi 95 procent. Jakie jest prawdopodobieństwo dostrzeżenia samochodu w czasie 10 minut?"
Uprzedzam, że rozwiązanie 95:3 nie jest dobrą odpowiedzią :)
"Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?" to książka innowacyjna, niebanalna, warta przeczytania, polecam.

11 komentarzy:

 1. bardzo mnie ten tytuł zainteresował - ostatnio odchodzę od beletrystyki na rzecz poradników/książek psychologicznych. jeśli mi wpadnie w ręce to na pewno kupię/wypożyczę

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce, ale jakoś nie mogę się na nią natknąć nigdzie, chyba czas z internetu zamówić :) Bo bez dwóch zdań tytuł intryguje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie we wtorek czeka mnie rozmowa:) i zastanawia mnie co wymyślą :) mam nadzieję,że zbyt kreatywni w wymyślaniu nie będą. Na pewno jak gdzieś zobaczę zapoznam się z pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 4. taka książka na pewno przydatna : ))

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam i pewnie nie raz po nią sięgnę ; ) pokazuje, jak myśleć. pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Matko... to może ja nie jestem wystarczająco bystra, żeby pracować tu, gdzie pracuję... ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawe, jak znajdę to chętnie przeczytam, zainteresowałeś mnie!

  OdpowiedzUsuń
 8. fajnie było tutaj zajrzeć meega fajny blog - polecam ! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...